RU

У центрі Ужгорода виявили невідоме раніше підземелля: фото

01.07.2019, 17:37
У центрі Ужгорода виявили невідоме раніше підземелля: фото - Фото
Фото: facebook.com/saveuzhhorod

В ході будівельних робіт в історичному центрі Ужгорода під землею виявлені невідомі раніше приміщення. Про це повідомляється в співтоваристві Save Uzhgorod в Facebook.

При цьому активісти кажуть, що земляні роботи на об'єкті в районі Поштової площі проводяться без належних дозволів і попередньої археологічної експертизи.

За даними спільноти, неподалік від знайдених приміщень як мінімум з початку XVIII століття перебувала пивоварня під назвою Пивний дім (нім. Herrschaftliches Brauhaus). Пивоварнею володіла казенна домінія, яка здавала її в оренду поміщикам.

Станом на 1763 р, в описі майна домінії міститься інформація про те, що пивоварня згоріла дотла під час великої пожежі.

ізніше в співтоваристві опублікували коментар ведучого інспектора відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА Костянтина Куцова, який прибув на місце.

"Підвальне приміщення в формі зводу. Десь 60 квадратів. Кам'яне, але частина подмурована цеглою. Чекаю археолога", - сказав він.

У Суботові Чигиринського району Черкаської області під Іллінською церквою вчені виявили геофізичну аномалію, яка може виявитися склепом, де поховані гетьман Богдан Хмельницький і його син.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини