RU

У світі відзначають День рідної мови

21.02.2011, 08:40

Міжнародний день рідної мови відзначається щорічно під егідою ЮНЕСКО, починаючи з 2000 року. Ініціатива спрямована на визнання і заохочення використання рідних мов, особливо мов національних меншин.

Свято проголошено рішенням 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО за пропозицією держав-членів організації у листопаді 1999 року в пам'ять про події 1952 року на території сучасної Народної Республіки Бангладеш (до 1971-го - територія Пакистану). Тоді була жорстоко пригнічена акція протесту на захист рідної бенгальської мови, загинули п'ятеро студентів.

Мова - це не тільки засіб спілкування. Вона дає змогу дати визначення культурі, природі, історії, роду людському і його родоводу. На сьогодні, за даними ЮНЕСКО, у світі є більше шести тисяч мов, 95% з яких використовуються у побуті всього у 4% населення планети. Частина з них має писемність, інші не мають. Різні мови використовують різні форми листа, з кожним пов'язані культурні особливості різних народів.

Збереження мов, що перебувають під загрозою зникнення мов є важливим елементом дбайливого ставлення до всієї різноманітності людських культур і спадщини. Завдяки мові живуть традиції, вона пробуджує інтерес до пізнання світу і сприяє виявленню поваги до нашого минулого і до планети, яку ми населяємо, і є елементом, що об’єднує людей незалежно від місця і часу їхнього проживання.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини