RU

У Раді пропонують відмовитися від переходу на зимовий час

06.04.2011, 14:35
У Раді пропонують відмовитися від переходу на зимовий час - Фото
02e4c05103b7242b3e3feab88bf0c1c5.jpg

У Раді пропонують відмовитися від переходу на зимовий час
У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про відмову від переведення годинника на зимовий і літній час і встановлення на території України часу другого часового пояса з додаванням однієї години. Автором законодавчої ініціативи "Про зміну порядку обчислення часу на території України" виступив народний депутат від Партії регіонів Олег Надоша.

За словами автора проекту постанови, "щорічне переведення годинника на зимовий і літній час викликає, так званий, тимчасовий стрес і негативно впливає на психологічний і фізичний стан людини, а це - більші витрати, ніж незначна економія електроенергії". "У такі перехідні періоди багато людей скаржаться на погане самопочуття, адже навіть незначне зміщення часу - це пряме і грубе порушення біологічних годинників. Як наслідок - підвищена чутливість і емоційність, втома, порушення сну і загострення хронічних захворювань", - резюмував парламентарій.

Також О.Надоша наголосив, що наразі деякі країни світу вже відмовилися від переведення годинників на зимовий і літній час. "Враховуючи численні звернення громадян України про відмову від практики переведення годинника на зимовий і літній час і з метою запобігти негативному впливу на здоров'я громадян внаслідок переведення годинника на годину вперед і на годину тому, вважаю, що прийняття Постанови "Про зміну порядку обчислення часу на території України" є надто необхідним", - наголосив він.

Нагадаємо, 27 березня Україна перейшла на літній час. О 3 годині за київським часом по всій країні стрілки годинника переведені на одну годину вперед. Перехід на літній час традиційно здійснюється в останню неділю березня. Практика щорічного переходу на зимовий і літній час застосовується у цей час більш ніж у ста країнах світу. На думку експертів, це сприяє більш раціональному розподілу електроенергії, використанню світлового дня. Вперше літній і зимовий порядок рахунку часу було введено з метою економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби у 1908 році в Англії.

8 лютого 2011 року Президент Росії Дмитро Медведєв дав доручення уряду про скасування переведення стрілок: після переведення 27 березня стрілок годинників Росія житиме тільки за літнім часом.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини