У Раді пропонують відмовитися від переходу на зимовий час


За словами автора проекту постанови, "щорічне переведення годинника на зимовий і літній час викликає, так званий, тимчасовий стрес і негативно впливає на психологічний і фізичний стан людини, а це - більші витрати, ніж незначна економія електроенергії". "У такі перехідні періоди багато людей скаржаться на погане самопочуття, адже навіть незначне зміщення часу - це пряме і грубе порушення біологічних годинників. Як наслідок - підвищена чутливість і емоційність, втома, порушення сну і загострення хронічних захворювань", - резюмував парламентарій.
Також О.Надоша наголосив, що наразі деякі країни світу вже відмовилися від переведення годинників на зимовий і літній час. "Враховуючи численні звернення громадян України про відмову від практики переведення годинника на зимовий і літній час і з метою запобігти негативному впливу на здоров'я громадян внаслідок переведення годинника на годину вперед і на годину тому, вважаю, що прийняття Постанови "Про зміну порядку обчислення часу на території України" є надто необхідним", - наголосив він.
Нагадаємо, 27 березня Україна перейшла на літній час. О 3 годині за київським часом по всій країні стрілки годинника переведені на одну годину вперед. Перехід на літній час традиційно здійснюється в останню неділю березня. Практика щорічного переходу на зимовий і літній час застосовується у цей час більш ніж у ста країнах світу. На думку експертів, це сприяє більш раціональному розподілу електроенергії, використанню світлового дня. Вперше літній і зимовий порядок рахунку часу було введено з метою економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби у 1908 році в Англії.
8 лютого 2011 року Президент Росії Дмитро Медведєв дав доручення уряду про скасування переведення стрілок: після переведення 27 березня стрілок годинників Росія житиме тільки за літнім часом.
Комментарі