RU

У Раді хочуть повернути зимовий час

21.09.2011, 17:05
У Раді хочуть повернути зимовий час - Фото
e7162d17b3b8968522a08ccb1bf49973.jpg

У Раді хочуть повернути зимовий час

Верховній Раді пропонують повернути перехід на літній та зимовий час. Відповідний законопроект в парламенті зареєстрував народний депутат від БЮТ Сергій Терьохін.

Бютівець пропонує впровадити на території України єдиний часовий пояс, який підпадає під стандартний средньоєвропейський час (CET), що визначається шляхом додавання до часу нульового меридіану двох годин.

"Впровадити на всієї території України літній час, який починається з трьох годин останньої неділі березня і закінчується о третій годині останньої неділі жовтня. Літній час в Україні визначається шляхом додавання до часу нульового меридіану однієї години", - сказано в документі.

На думку Терьохіна, громадяни України "мають право жити за соціальними правилами і біологічними ритмами в унісон з більшістю європейців". "Цей проект - відповідь на спробу змусити українців жити за нормами деяких азіатських країн", - зазначив він.

У пояснювальній записці до законопроекту народний депутат зазначив, що внаслідок скасування літнього часу українські споживачі енергії змушені додатково платити приблизно 1,25 млрд. євро на рік.

"Зрозуміло, що постачальники газу, теплової та електричної енергії в цьому законі зацікавлені. Але прості люди і місцеві бюджети зазнаватимуть збитків, оскільки вартість комунальних послуг збільшиться, як і розмір соціальних дотацій. Внаслідок скасування літнього часу більше за інших постраждають компанії, які забезпечують перевезення людей і вантажів в Європу. Порушаться правила перельотів і поставок товарів, їх вартість збільшиться", - вважає Терьохін.

За його даними, якщо Україна перейде зі східно-європейського часу на средньоєвропейський час, то за попередніми підрахунками загальна економія громадян і додатковий прибуток українських компаній складуть близько 2,4 млрд. євро на рік.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила рішення відмовитися від практики переходу на зимовий і літній час.

Верховна Рада VI скликання: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини