RU

У поліції розповіли, які наркотики популярні серед українців

04.07.2018, 15:18
У поліції розповіли, які наркотики популярні серед українців - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Найпоширеніший наркотик в Україні - канабіс, на другому місці опіати, на третьому - стимулятори, але останнім часом розвивається ринок нових психоактивних речовин (НПР). Про це в інтерв'ю 112 Україна розповів начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко.

"В Україні найбільш поширеним наркотиком, як і у всій Європі, є канабіс. Аудиторія - молодь. Потім за популярністю йдуть опіати - опіум, макова солома, їх синтетичні аналоги - такі, як метадон. Потім йдуть стимулятори амфетамінового ряду - амфетамін, метамфетамін, МДМА (екстазі). І тільки потім - нові психоактивні речовини", - сказав він.

За словами Кіхтенко, ринок нових психоактивних речовин в Україні займає невелику частку, але він розвивається. Аналогічна ситуація і в країнах ЄС. Однак жителі Євросоюзу більш забезпечені і можуть дозволити собі героїн, в Україні ж надають перевагу дешевим аналогам, говорить поліцейський. Тому поставки героїну йдуть в основному транзитом до Європи.

Також серед українців не дуже популярний кокаїн через його дорожнечу. За словами Кіхтенка, він вважається "елітним наркотиком". "У нас же публіка, яка займається його (кокаїну, - ред.) вживанням - це, як правило, певний стан фінансово забезпечених людей. Тому він і вважається так звани "елітним" наркотиком", - сказав він.

За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні близько 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики - опіоїди або стимулятори.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини