У поліції хочуть впровадити норми про блокування сайтів у закон

10.12.2019, 11:57
У поліції хочуть впровадити норми про блокування сайтів у закон - Фото
Фото: depositphotos.com

Як проходить розробка закону "Про електронні комунікації"

Представники Національної поліції України, які беруть участь у робочій групі з напрацювання нового закону "Про електронні комунікації" при Комітеті ВРУ з питань цифрової трансформації, намагаються впровадити в розроблюваний закон норми про блокування сайтів провайдерами, повідомляє InternetUA.

У розпорядженні видання опинилися матеріали робочої групи при Комітеті ВРУ.

Згідно з ними, представник Національної поліції України в робочій групі пропонував в основні терміни законопроекту ввести поняття "припис" як "обов'язкову до виконання письмову вимогу підрозділів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, яка надається операторам, провайдерам телекомунікацій з метою збереження інформації в цифровій (електронній) формі".

Також в НПУ хочуть доповнити підготовлений документ статтею "Припис про збереження електронних даних оператором, провайдером". Згідно з пропозиціями Нацполіціі, якщо вони будуть затверджені, керівник підрозділу, який здійснює оперативно-розшукову діяльність або особа, яка його заміщає, буде направляти припис про збереження електронних даних операторам, провайдерам телекомунікацій.

Збереження електронних даних полягає в "невідкладному фіксуванні і подальшому зберіганні комп'ютерних даних із забезпеченням їхньої цілісності і незаперечності, зокрема даних про рух трафіку, операторами, провайдерами телекомунікацій на носії інформації на термін до дев'яноста днів, з можливістю продовження цього терміну особою, яка наділена повноваженнями на продовження оперативно-розшукової справи, але не більш ніж на термін його продовження".

Ці дані провайдери будуть зобов'язані передавати до "підрозділів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність у порядку, передбаченому законодавством України".

Судячи з документів, в поліції бачать необхідність також ввести ще статтю про блокування сайтів.

Пропонована стаття з назвою "Порядок виконання тимчасового обмеження (блокування) доступу до певного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (інформаційного сервісу)" передбачає, що тимчасове обмеження (блокування) доступу до певного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (інформаційного сервісу) здійснюється операторами, провайдерами телекомунікацій, постачальниками послуг хостингу, власниками ресурсу (веб-сторінки, веб-сайту тощо) на виконання постанови слідчого судді, суду відповідно до кримінально-процесуального законодавства".

Відзначається, що аргументація і мотивація таких пропозицій від Нацполіціі в запропонованому ними документі відсутні.

Зараз учасники робочої групи відкинули пропозиції представника Нацполіціі, але деякі учасники законотворчого процесу не виключають, що статті, які вийшли з-під пера поліції, можуть з'явитися в фінальному варіанті документу, пише видання.

Читайте російською: В полиции хотят внедрить нормы о блокировке сайтов в новый закон

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами