RU

У перехворілих COVID-19 захист від коронавірусу тримається не менше 8 місяців: дослідження

23.12.2020, 08:19
У перехворілих COVID-19 захист від коронавірусу тримається не менше 8 місяців: дослідження - Фото
Фото: ЕРА

У перехворілих на COVID-19 і, напевно, також у вакцинованих від цієї коронавірусної хвороби виробляється довгостроковий клітинний імунітет проти вірусу SARS-CoV-2. Він захищає не менше восьми місяців, а може і більше: це поки невідомо, адже саме стільки часу ведеться дослідження. Свої висновки виклали в журналі Science Immunology імунологи Університету Монаша в Австралії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вчені пояснюють: так звані В-клітини пам'яті імунітету "запам'ятовують" SARS-CoV-2 і, коли він з'являється в організмі знову (після того як людина вже перехворіла на COVID-19 або була щеплена від неї), оперативно запускають каскад імунних відповідей. В організмі після цього швидко виробляються антитіла, які нейтралізують вірус.

Це перевірили на 25 осіб, які перехворіли на ковід. У них взяли 36 зразків крові, починаючи з четвертого по 242-й день після появи симптомів. Титри антитіл очікувано знижувалися вже через три тижні після прояву хвороби. При цьому у всіх протягом восьми місяців після виявлення симптомів "стабільно присутні" В-лімфоцити пам'яті.

Читайте також: Є залежність між тяжкістю COVID-19 і розмірами органу в грудях

За даними дослідників, ці клітини запам'ятовували і розпізнавали один з двох компонентів вірусу – або S-білок шипа, або нуклеокапсид (оболонка вірусної частинки навколо його генетичного матеріалу), і переважно виробляли антитіла IgM+ або IgG1+. Титр В-клітин типу CD27+ нарощувався до 150 днів.

ДОВІДКА. В-лімфоцити – тип клітин, що грають важливу роль в забезпеченні імунітету з антитілами. У дорослих людей вони утворюються тільки в кістковому мозку. При контакті з патогеном одні B-лімфоцити трансформуються в клітини, здатні виробляти антитіла, інші – в "клітини пам'яті". Останні при попаданні інфекції в організм забезпечують швидку імунну відповідь.

Такі висновки переконливо доводять, пишуть автори, що вакцини проти SARS-CoV-2 будуть працювати протягом тривалого періоду, а не "пару-трійку місяців", як переживали раніше, коли з'ясувалося, що рівень антитіл до коронавірусу падають після декількох місяців.

"Ми припускаємо, що встановлення системної імунної пам'яті запобіжить важкий системний COVID-19, а повторне інфікування може бути обмежене легкою або безсимптомною інфекцією верхніх дихальних шляхів", – підкреслили дослідники.

Ще на початку листопада аналогічний висновок про клітинний імунітет зробили в Університеті Джонса Хопкінса в Меріленді.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини