RU

У МЗС розповіли, хто з українців може в'їхати до Європейського Союзу - список

07.07.2020, 13:28
У МЗС розповіли, хто з українців може в'їхати до Європейського Союзу - список - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: прес-служба МЗС)

У зв'язку з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19 Європейський Союз залишається закритим для українців, однак вісім категорій громадян все ж зможуть в'їхати як виняток. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

До списку увійшли:

- ті, хто в'їжджають до ЄС з метою навчання;

- моряки, які направляються на корабель;

- громадяни, які подорожують територією ЄС транзитом,

- висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном;

- члени сімей громадян ЄС;

- ті, хто має дозвіл на проживання в ЄС або аналогічний документ;

- сезонні працівники;

- дипломати.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що українцям навряд чи дозволять найближчим часом вільно в'їжджати до ЄС, оскільки останнім часом в Україні була незадовільна епідеміологічна ситуація.

"Ключовий критерій (для відкриття кордону з ЄС, - ред.) - це кількість хворих на 100 000 населення. Він повинен дорівнювати або бути менше середнього показника в ЄС. Станом на минулий тиждень (в ЄС, - ред.) - він становив 16 хворих на 100 тисяч. Другий важливий критерій - динаміка захворювань за останній час. Є й інші критерії, такі як взаємність. Тобто ЄС буде впускати до себе громадян тих країн, які пускають до себе громадян країн-членів ЄС", - сказав він.

Міністр також підкреслив, що введені в зв'язку з коронавірусом обмеження ніяк не вплинуть на безвізовий режим з ЄС - і він буде працювати після скасування карантину в об'єднаній Європі.

  • 22 червня МЗС представив інтерактивну карту, на якій можна подивитися правила в'їзду для українців до будь-якої країни світу.
  • Сьогодні Кулеба заявив, що для українців відкритий в'їзд до 23 країни.

Читайте також: Замість моря - ізолятор. Українці застрягли в Греції без води і їжі. Як цього уникнути?

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини