RU

У Мюнхені з'явиться перша дошка пам'яті жертв Голодомору

20.11.2008, 10:36

22 листопада у Мюнхені встановлять першу в Німеччині пам'ятну дошку жертвам Голодомору. На площі перед Кафедральним собором Покриви Пресвятої Богородиці і святого Апостола Андрія Первозванного пройде відкриття дошки, приурочене до 75-ої річниці трагедії.

Як повідомляє "Deutsche Welle", ініціаторами встановлення пам'ятного знаку виступили генеральне консульство України в Баварії, Спілка української молоді і ряд громадських організацій. Пам'ятний надпис зроблено українською і німецькою мовами.

У поминальній ході вулицями Мюнхена до Кафедрального собору, як очікують, візьмуть участь генеральний консул в Мюнхені Юрій Ярмілко, а також священнослужителі і парафіяни греко-католицької і православної громад міста.

За словами екзарха української греко-католицької церкви в Німеччині і Скандинавії, владики Пера Крика, на урочистостях очікують також представників міської влади Мюнхена, хоч німецькі політичні кола, як зазначає владика, мають неоднозначне ставлення до визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Водночас владика наголошує на необхідності історично-просвітницької роботи за кордоном. "У Німеччині проживає 141 тисяча українців - це терен, де можна працювати, і така робота наших священників потрібна", - каже П.Крик.

Поминальні служби в ці дні пройдуть у багатьох містах Німеччини.

Новини на тему "Голодомор">>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини