RU

У МОЗ пояснили, чи можна довіряти лікуванню травами

29.05.2018, 13:30
У МОЗ пояснили, чи можна довіряти лікуванню травами - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Фітотерапія може бути небезпечною для організму і призвести до отруєння. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

"Хоча трави здаються нешкідливими (адже ми використовуємо їх для приготування їжі), деякі з них можуть бути потенційно небезпечними та призвести до серйозного отруєння організму. Активні речовини, що містяться в рослинах, мають різну хімічну природу і впливають на організм неоднаково", - зазначила Супрун.

За її словами, концентрація речовин теж може різнитися - наприклад, у фази життєвого циклу (до, під час і після цвітіння). У різних частинах однієї й тієї ж самої рослини можуть відрізнятися не тільки концентрації речовин, але й їх якісний склад. Самостійно, без належних знань і обладнання, контролювати правильну дозу лікарської речовини в рослині дуже складно.

Крім того, особливість впливу лікарських рослин на організм людини полягає в тому, що поява лікувального ефекту (як і побічного) може спостерігатися тільки після тривалого прийому рослинного препарату. Ви можете навіть не помітити, чому і як з'явилися певні проблеми зі здоров'ям і навіть не згадаєте причину. Тому для лікування обов'язково потрібно спостереження і консультації професійного лікаря.

Раніше МОЗ підготувало законопроект, який скасовує видачу дозволів на заняття так званою народною медициною. Законопроект також забороняє рекламу "народної медицини".

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини