У метеориті виявили алмази із загиблої планети

18.04.2018, 19:00
У метеориті виявили алмази із загиблої планети - Фото
Один з фрагментів метеорита 2008 TC3 (фото - NASA)

У жовтні 2008 року в пустелі Судану вчені зібрали близько чотирьох кілограмів уламків метеорита 2008 TC3, який вдалося помітити ще за день до падіння, на підльоті до атмосфери Землі, і простежити до самого вибуху на висоті майже 40 км. Про це повідомляє Naked Science.

Метеорит ставився до вуглецевих астероїдів рідкісного типу урейлітов і складався з графіту з включеннями алмазних кристалів. Походження урейлітов залишається предметом дискусій, однак нова робота Філіпа Жилле і його колег з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) може дати гіпотезам несподіваний поворот.

Філіп Жилле зі співавторами вважає, що алмази 2008 TC3 сформувалися в надрах планети, яка загинула ще в перші мільйони років існування Сонячної системи. У мікродомішок, що накопичилися в кристалах, виявили хромит, фосфати, сульфід заліза-нікелю. Їх склад і морфологія показали, що алмази утворилися в планеті, яка за розмірами десь між Меркурієм і Марсом.

На зорі свого розвитку Сонячна система була сповнена такими тілами: деякі з них зуміли сформувати сучасні планети, а інші загинули, впавши на Сонце або розлетівшись від ударів один з одним.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю