RU

У Львівській області процвітає автомафія, - ДАІ

29.09.2011, 11:03
У Львівській області процвітає автомафія, - ДАІ - Фото
35a899f46abe58a3ab2d1cede08ca5e2.jpg

У Львівській області процвітає автомафія, - ДАІ

У Львівській області сформувалася низка сталих злочинних угруповань, які контролюють сферу обігу автотранспорту, здійснюють розбійні напади на автовласників, повертають машини господарям за винагороди. Таку невтішну аналітичну записку подали своєму керівництву аналітики управління ДАІ Львівської області.

"Розширяються міжрегіональні зв'язки злочинців, зростає їх озброєність, агресивність. Незаконно отримані прибутки стають цеглинками злочинної середи, насамперед, корумпованої її частини", - сказано в записці, яку цитує газета Сегодня.

Правоохоронці таким чином визнали, що автомафія, з якою на Львівщині нещадно боролися всі двадцять років незалежності, не тільки не знищена, але й зміцніла. Практично всі західноукраїнські злочинні авторитети (і загиблі, і ті, які сьогодні йменуються пристойними підприємцями) свої первинні прибутки заробили на автокрадіжках, як за рубежем, так і в рідних містах. Західноукраїнську автомафію породили і близькість регіону до кордону, і тотальна корумпованість працівників силових структур. Це розуміли і всі новопризначені керівники міліції Львівщини, які дійсно намагалися подолати автомафію, яку в Інтерполі вважають найсильнішою в Західній Європі.

У 2006 році призначений тоді начальником управління міліції Львівщини Віталій Максимов, відповідаючи на докори міліціонерів про те, що привів з собою команду "варягів", зазначив: "80% украдених у галичан автомобілів повертають за винагороду. Не секрет, що посередниками в цьому виступають міліціонери". Мінялися начальники управління міліції, мінялися міністри внутрішніх справ, а автомафія на Львівщині тільки зміцнювала свої позиції. Сьогодні, якщо вірити аналітичній записці ДАІ, третину всіх автоугонів здійснюють не аматори, а члени ОЗУ. Місцеві мафіозі розділили між собою сфери впливу, і кожне угрупування "працює" по своїй вузькій спеціалізації. Умовно цю діяльність можна поділити на декілька напрямків.

Одне з напрямків автомафії, на якому спеціалізується немало груп, - продаж украдених (в основному за кордоном) автомобілів на запчастині. Вся Львівщина покрита мережею шротів - пунктів розбирання старих автомобілів. Правоохоронці, що спеціалізуються на пошуку украдених машин, Впевнені, що без відповідного "даху" місцевої влади власники шротів і автомафія працювати не можуть. Адже більшість босів шротів, як показують перевірки, не мають права на оренду землі, яку займають ці підприємства.

60% автокрадіжок, повідомляють аналітики ДАІ, в цьому році здійснили учасники угрупувань, які згодом повертали машини власникам за винагороду. Працюють такі злодії, зазначили правоохоронці, переважно з 2-х ночі до 5-ої ранку і з 19 до 22 години. Найбільший ризик стати пішоходом - у власників ВАЗів, а також всіх видів мікроавтобусов. Жертвами стають машини, у яких найслабші заводські противоугонки і найбільш поширені моделі (у них легко перебити номери і продати на запчастини).

ДАІ та ситуація на дорогах: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини