RU

У Луганську вийде книга, присвячена Голодомору в області

23.07.2008, 09:37

До Луганської облдержадміністрації надійшла схвальна рецензія Українського інституту національної пам'яті, та було дано дозвіл на друк обласного тому Національної Книги Пам'яті жертв Голодомору.

Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, у рецензії вказано, що "вступна стаття тому досить точно відтворює соціально-історичний та політичний контекст Голодомору; коректно викладено демографічні та статистичні характеристики; надто виразними і переконливими є конкретні приклади з історії тих або інших районів, сіл, які зіграють роль важливого соціологічного матеріалу".

Обласний том Національної Книги Пам'яті жертв Голодомору відкриває звернення до читачів глави облдержадміністрації, в якому керівник Луганської області Олександр Антіпов зауважує: "видаючи цю книгу, ми продовжуємо віддавати борги тим, чиї тіла забрав голод, а душі майже 75 років не могли знайти спокою".

До обласного тому увійшла інформація про 13 районів області, в яких є населені пункти, що постраждали від Голодомору 1932-1933 років. До розділу "Мартиролог Голодомору" входять зведення про 31 560 жертв Голодомору в Луганській області, з них 1 373 встановлено на основі опиту населення, інші - з книг реєстрації записів про смерті за 1932-1933 років.

Розділ "Джерела для вивчення Голодомору" включає 50 архівних документів, які пов'язані з подіями Голодомору в області. У розділ "Свідчення очевидців" включено спогади 355 мешанців області про події 1932-1933 років.

Повний тираж книги буде надруковано до 1 жовтня цього року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини