У легенях людини вчені відкрили раніше невідомі науці клітини

02.08.2018, 13:34
У легенях людини вчені відкрили раніше невідомі науці клітини - Фото
Легкие (иллюстрация - livescience.com)

Порушення в роботі пульмонарних іоноцітов можуть стояти за генетичним захворюванням - кістозним фіброзом, і вчені сподіваються навчитися це виправляти

Дві дослідницькі групи біологів незалежно один від одного відкрили новий, раніше невідомий тип клітин легеневої тканини. Про це з посиланням на опубліковане в журналі Nature дослідження пише сайт наукових новин ScienceAlert.

Ці клітини складають, за оцінками вчених, близько 1% від всіх клітин легенів, і продукують велику кількість білка, який відповідальний за кістозний фіброз.

Така інформація може допомогти дослідникам розробити абсолютно нові методи лікування такої хвороби, пише видання.

Кістозний фіброз або муковісцидоз - генетичне захворювання, яке викликають мутації в гені, що регулює виробництво згаданого вище білка (трансмембранний регулятор муковісцидозу, СFTR, знаходиться на довгому плечі 7-ї хромосоми). Хвороба характеризується ураженням залоз зовнішньої секреції і важкими порушеннями функцій органів дихання: часті інфекції легенів і синусити.

Читайте також: Забруднення повітря в Києві: медики розповіли, що потрібно робити

В ході складання клітинної карти легень біологи проаналізували роботу генів, які продукують десятки тисяч клітин. Раніше невідомий тип клітин назвали пульмонарним іоноцітом.

Як вважають дослідники, мутації в цих клітинах можуть стояти за виникненням муковісцидозу.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииКогда дети молчат. Как выжить после изнасилования