У госпіталі Києва лікуватимуть післявоєнний синдром у ветеранів

25.04.2018, 15:46
У госпіталі Києва лікуватимуть післявоєнний синдром у ветеранів - Фото
Ілюстративне фото: vdv.mil.gov.ua

МОЗ створить на базі госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів Лісова поляна в київській Пущі-Водиці відділення для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) у ветеранів війни та членів їх сімей. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Відзначається, що медустанова буде надавати послуги як учасникам війни в Афганістані, так і ветеранам АТО, членам їх сімей та постраждалим від бойових дій, роблячи це більш якісно, ​​на принципах доказової медицини і з додаванням послуг в сфері психічного здоров'я.

За даними Міністерства охорони здоров'я, сьогодні приблизно 40% всіх пацієнтів госпіталю лікують порушення психіки, поведінки і захворювання нервової системи, однак там досі немає жодного психолога або психотерапевта.

До роботи в новому відділенні обіцяють залучати "високопрофесійних фахівців", які в майбутньому будуть навчати колег з регіонів, також планується впровадити сучасні світові практики організації супроводу пацієнтів.

Згідно зі світовою статистикою, 11-30% ветеранів стикаються з ПТСР. В Україні достовірних даних з цього приводу немає.

24 квітня 2018 року голова комітету Верховної Ради у справах ветеранів Олександр Третьяков заявив, що за чотири роки АТО більше тисячі її учасників покінчили життя самогубством.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса