RU

У геномі коронавірусу виявлено "обнадійливу" мутацію: дослідження

13.03.2020, 15:21
У геномі коронавірусу виявлено
Коронавірус SARS-CoV-2 під електронним мікроскопом в хибному кольорі (фото - NIAID)

У геномі коронавірусу SARS-CoV-2, який виявлено у восьми госпіталізованих пацієнтів в Сінгапурі, зафіксовано значну зміну: з послідовності його РНК зникли 382 "букви"-нуклеотидів. Це може привести до ослаблення патогена, йдеться в препринті дослідження на сервері biorxiv.org.

Підпишіться на наші новини в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Видалена ділянка вплинула на транскрипційно-регуляторну послідовність ORF8.

У переважній більшості випадків c SARS-CoV (атипова пневмонія) і MERS-CoV (близькосхідна лихоманка) також відбувалися мутації/делеції на цьому фрагменті, причому вони були пов'язані зі зниженням реплікативної пристосованості вірусу.

"Це узгоджується зі спостереженням, що до кінця спалаху SARS послідовності генома були з делецією ORF8, що може бути пов'язано з адаптацією господаря. Тому ми припускаємо, що делеція ділянки у SARS-CoV-2 може привести до ослабленого фенотипу вірусу (тобто, його менш агресивної форми на перших етапах зараження, - ред.)", - роблять висновок автори дослідження.

Дивіться інфографіку: Як симптоми COVID-19 відрізнити від грипу і застуди

Вчені пишуть, що SARS-CoV-2 вважався генетично більш стабільним, ніж його "попередники" - SARS-CoV і MERS-CoV, але тепер ця гіпотеза поставлена ​​під сумнів.

Висновки в чернетках досліджень (ще не перевірених рецензентами і не опублікованих) слід сприймати, як попередні.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини