RU

У Facebook заявили, що видалили мережу ботів Тимошенко

06.11.2020, 12:17
У Facebook заявили, що видалили мережу ботів Тимошенко - Фото
Фото: depositphotos

Facebook видалила 46 акаунтів, 44 сторінки і одну групу в Facebook, а також три акаунти в Instagram за порушення політики компанії щодо скоординованої неаутентичної поведінки. Їхня діяльність орієнтувалася на внутрішню аудиторію, повідомили Liga.net у Facebook.

Мережа використовувала фейкові акаунти. Вони створювали сторінки вигаданих людей, коментували публікації інших користувачів, розміщували інформацію в групах і керували сторінками, які позиціонувалися як місцеві новинні ресурси. Охоплення ресурсів досягало 889 000 акаунтів, а на рекламу було витрачено $2 100 000.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

"Ботоферма" поширювала новини та інформацію про актуальні події в Україні, що стосуються політики і виборів, переважно українською мовою. Серед них – коментарі з підтримкою Юлії Тимошенко і партії "Батьківщина" і критикою політичних опонентів: президента Володимира Зеленського та експрезидента Петра Порошенка. Їхня діяльність в основному фокусувалася на темі недавніх виборів: як президентських і парламентських в 2019 році, так і місцевих у 2020-му.

Виявити мережу допомогли публічні скарги користувачів. Хоча люди, які стояли за цією діяльністю, намагалися приховати свою особистість, розслідування викрило їхній зв'язок з MAS Agency, PR-агентством в Україні, і особами, пов'язаними з кампанією Юлії Тимошенко і політичною партією "Батьківщина".

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини