RU

У Донецьку люди загрожують самоспаленням через закриття україномовної школи

16.02.2011, 14:20
У Донецьку люди загрожують самоспаленням через закриття україномовної школи - Фото
70fac52785548e68fa3cefe8b29bf2bd.jpg

У Донецьку люди загрожують самоспаленням через закриття україномовної школи

У Донецьку батьки дітей, які вчаться в україномовній школі N111, заявляють про готовність самоспалення у разі закриття цього навчального закладу. Про це свідчить напис на плакаті, з яким батьки прийшли сьогодні до будівлі Петрівської районної ради, де на сесії мало б обговорюватися питання закриття школи N111, в якій навчаються їхні діти. Ініціативна група з батьківського комітету в кількості 14 осіб прийшла до райради з плакатом: "Якщо нас не почуєте, ми себе підпалимо, але школу N111 закрити не дамо".

За словами батьків, вчора вони зустрічалися з главою Петрівської районної ради Станіславом Полним, але їхні перемовини "нічого не дали". За словами батьків, С.Полний сказав, що грошей у бюджеті на утримання школи немає. Батьки зазначили, що його підтримала і завідувач районного відділу освіти Лариса Феофанова, яка пояснила, що "економічно і географічно вигідно закрити саме цю україномовну школу, наповнену на 57%", передає УНІАН.

Керівники району сказали батькам, що школу планують перепрофілювати під готель, або ВНЗ, або резервний дитячий садок. Водночас, за словами батьків, жителі району знають, що днями губернатор області Анатолій Близнюк заявив на прес-конференції, що у регіоні цього року планується закриття трьох вишів, тому відкриття нового вишу "не узгоджується з політикою обласної влади". Відкриття резервного дитячого садку також недоцільне, оскільки у районі вже є раніше закрита школа N109, і є будівля колишнього дитячого садку, де поки розміщується швидка допомога, вважають батьки.

"Це шкурницьке питання. Районо зараз веде підрахунки наповнюваності шкіл. Наша школа виглядає не гірше інших, у неї наповненість вища 50%, і це не 30%, як потрібно для закриття школи. Тут просто потрібна територія - у нас дуже зручна територія, у центрі району, двір хороший, школа тепла. Тому тут зовсім інший інтерес", - переконані батьки.

За їхніми словами, влада району не обіцяла переглянути питання закриття 111-ої школи. "Ні, нам не обіцяли. Нам просто говорять, що ми всією школою, всім класом переходимо у російськомовну школу N101. Але це ж ясно і зрозуміло, що цього не буде, тому що батьки тоді розберуть дітей по різних школах, і вчителі залишаться без роботи. Оскільки вони нам розповідають ці казки для дорослих, ми у них вже не віримо", - пояснили батьки.

На питання про те, які будуть їхні подальші дії, у разі прийняття на рівні району рішення про закриття 111-ої школи, батьки відповіли: "А далі наші дії - підемо до керівництва області, міста. І там підпалимо себе. Будемо палити. Біля виконкому. Що робити, якщо нас не чують?"

Нагадаємо, у Донецькій області у 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% від загальної кількості шкіл. Закриття буде відбуватися згідно з "Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їхнє утримання".

Загальна проектна потужність шкіл, намічених на закриття у 2011 році, становить 7182 учня, фактична наповнюваність - 2099 учнів. Отже, середня наповнюваність кожної з них - 30%.

Водночас замглави Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Марія Олійник заявила, що влада планує закрити і ті навчальні заклади, наповнюваність яких значно перевищує 30%. Крім того, за її даними, що у регіоні намічено закрити насамперед українські школи.

8 лютого у Донецьку пройшов мітинг-протест учнів української школи - 136 та їхніх батьків проти закриття цього навчального закладу.

У мерії Донецька закликали політиків "не розпалювати пристрасті" навколо закриття шкіл у місті.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини