У Дніпрі комунальники зняли прапори з могил загиблих бійців: фото

12.09.2019, 09:43
У Дніпрі комунальники зняли прапори з могил загиблих бійців: фото - Фото
Фото: Галина Пугачова/Facebook

У Дніпрі комунальники зняли синьо-жовті прапори, встановлені на Краснопільському кладовищі біля могил бійців, які загинули в Донбасі. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Директор департаменту соціальної політики мерії Дніпра Юлія Дмитрова зазначила, що до Дня Незалежності України ініціативна група без узгодження з міською владою і адміністрацією кладовища встановила на цвинтарі кілька десятків металевих флагштоків з прапорами.

За її словами, встановленим прапорам не могли гарантувати збереження на кладовищі, оскільки воно знаходиться в зоні постійного впливу вітрів, на адресу мерії почали надходити скарги.

"У нас є робоча група, ми розробили стратегію впорядкування кладовища. Домовилися протягом півроку встановити однотипні пам'ятники на могилах бійців, імена яких були встановлені. Наступний момент - замінити хрести на могилах невстановлених бійців. Ми домовилися: встановити єдиний великий флагшток біля пам'ятної стели з державним прапором України, щоб на свята його піднімати, а під час траурних заходів - приспускати", - зазначила Дмитрова.

Вона уточнила, що за всіма могилами стежить КП Ритуальні послуги, адміністрація Краснопільського кладовища, яка відповідає за порядок. "І приходити і щось там самовільно робити біля чужих могил не можна. Принаймні, треба було запитати", - підкреслила Дмитрова.

Чиновник додала, що прапори і флагштоки були зняті акуратно і зараз зберігаються в адміністрації кладовища.

Фото: Галина Пугачова/Facebook

Представниця ініціативної групи, волонтер батальйону Донбас Аліна Смирнова розповіла, що в серпні активісти за свій рахунок встановили на могилах бійців на Краснопільському кладовищі вісім прапорів батальйону Донбас і 21 прапор України.

Фото: Галина Пугачова/Facebook

За її словами, зняття прапорів викликало обурення у ініціаторів проекту і родин загиблих.

"Ми будемо наполягати на тому, щоб принаймні прапори батальйону Донбас були повернуті на місце, на кожну могилу. На цьому кладовищі поховані 11 бійців Донбасу, родичі на цьому наполягають. Думаю, всі розуміють, що означає прапор батальйону для бійців. Якщо вони не повернуть прапори на місце, ми їх встановимо самі. А ще - документи про це ляжуть на стіл президенту", - підкреслила Смирнова.

  • За минулу добу через ворожий обстріл загинули двоє військовослужбовців об'єднаних сил, ще один боєць отримав важке поранення і евакуйований до Дніпра.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации