У дитячому ожирінні винні не тільки батьки - вчені

21.11.2018, 14:04
У дитячому ожирінні винні не тільки батьки - вчені - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Вчені вивчили дані дослідження раннього розвитку близнюків

Несправедливо звинувачувати в надмірній вазі дітей тільки їх батьків. Про це заявили британські дослідники, повідомляє Бі-бі-сі Україна.

Раніше вважалося, що саме те, як батьки годують дітей, є головним фактором того, чи має дитина недостатню або надмірну вагу.

Але як показує дослідження, батьки просто підлаштовують свій стиль годування відповідно до природньої ваги дитини, в основному визначається генетично.

Дослідження провели вчені Королівського коледжу Лондона і Університетського коледжу Лондона.

Одна з авторів дослідження Саскія Селзам каже, що батьки, звичайно, впливають, але не тільки на формування набутої харчової поведінки.

"Це не означає, що стратегія годування не важлива. Але головним є те, як батьки впливають на індекс маси тіла їхніх дітей генетично", - сказала вона.

Вчені вивчили дані дослідження раннього розвитку близнюків, що містить інформацію про 4500 пар близнюків, які народилися в Англії і Уельсі з 1994 по 1996 роки.

Вони підрахували генетичну ймовірність того, чи буде у цих людей високий або низький індекс маси тіла.

Вони порівняли цю цифру зі звітами батьків про харчування, щоб визначити, чи змушували вони дітей або навпаки обмежували в їжі.

Дослідники з'ясували, що до дітей, в яких індекс маси тіла був визначений вище генетично, батьки частіше застосовували обмеження. А тих, у кого індекс маси тіла був нижче, частіше примушували їсти.

"Тобто батьки адаптували свої стратегії під кожну дитину. Навіть в сім'ях, де близнюки відрізнялися своєю генетичною схильністю, батьки більше обмежували в їжі близнюка, який мав схильність до більшої ваги, а близнюка, який був схильний до меншої ваги, примушували їсти", - йдеться в повідомленні.

Спостереження за дітьми одного-двох років показали, що їхня мова жестів майже повністю збігається з жестами, які використовують мавпи - різного віку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами