RU

У даркнеті виявили базу даних мільйонів користувачів Telegram

24.06.2020, 11:31
У даркнеті виявили базу даних мільйонів користувачів Telegram - Фото
Фото: depositphotos.com

На одному з форумів даркнету опублікували базу з кількома мільйонами користувачів Telegram, адміністрація месенджера запевнила, що не менше 60% даних у ній вже неактуальні. Про це повідомляє Код Дурова.

Файл зі злитими даними займає приблизно 900 мегабайт, точна кількість акаунтів у ньому невідома. У базі містяться телефонні номери користувачів Telegram і унікальні ідентифікатори.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У Telegram підтвердили факт існування бази, зазначивши при цьому, що така інформація збирається через вбудовану функцію імпорту контактів ще при реєстрації. Більшість злитих акаунтів вже неактуальні.

"На жаль, жоден сервіс, що дозволяє користувачам спілкуватися з контактами зі своєї телефонної книги, не може повністю виключити подібну ситуацію", - стверджують у Telegram. Майже 70% акаунтів у базі належали користувачам з Ірану, а 30% - із Росії.

"Аналіз даних цих баз показує, що додаткові заходи, вжиті нами в кінці літа 2019 у відповідь на повідомлення про перебір номерів користувачів Гонконгу, виявилися ефективними. Більше 84% даних зібрані до середини 2019 року. Велика частина акаунтів цієї бази - не менше 60% - містить вже неактуальні дані. Це може говорити про те, що минулого року нам вдалося значно знизити масштаб і швидкість такого роду зловживань", - розповіли в Telegram.

"Крім того, після повідомлень із Гонконгу ми додали налаштування "Хто може додавати мене до контактів за номером телефону". Це налаштування, хоч і серйозно ускладнює використання Telegram звичайним користувачам (вони стають "невидимими" навіть для тих, хто знає їхній номер), дозволяє дисидентам і активістам протестних рухів повністю приховати зв'язок між їхнім аккаунтом і номером телефону", - відзначили в Telegram.

  • У березні в Telegram з'явився анонімний канал і бот із 900 ГБ персональних даних українців. 11 травня в каналі повідомили, що в базі з'явилися дані про водійські права 5,2 млн українців. ДБР заявило 13 травня, що до витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи Головного сервісного центру МВС України та Державної міграційної служби.
  • У квітні в даркнеті виявили дані півмільйона акаунтів Zoom.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини