RU

У Чорнобильську зону можна буде повернутися жити. Залишилося почекати 50 років

06.11.2020, 20:42
У Чорнобильську зону можна буде повернутися жити. Залишилося почекати 50 років - Фото
Чорнобиль (Фото: depositphotos.com)

У 30-кілометровій зоні відчуження через 50-60 років будуть жити люди без будь-яких обмежень, але 10-кілометрова зона назавжди залишиться непридатною для життя людини. Про це в інтерв'ю виданню  Фокус сказав міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"У 10-кілометровій зоні ніколи не будуть жити люди, але 30-кілометрова має стати звичайною українською землею без обмежень через 50-60 років. За нашими прогнозами, за цей час радіоактивність елементів і конструкцій значно знизиться, а надзвичайно активні елементи приберемо в геологічне сховище", – сказав Абрамовський.

За його словами, зараз потрібно демонтувати нестабільні конструкції всередині нового конфайнменту. "Це потрібно зробити, оскільки, якщо щось впаде і підніметься курява, рівень радіації підвищиться, неможливо буде зайти в арку у звичайних засобах захисту, доведеться задіяти маніпулятори", – розповів міністр.

Через 60 років треба буде вивчати питання про те, як розібрати арку. "За конструкцією її можна відкотити назад і повністю демонтувати, щоб розбирати конструкції об'єкту укриття. До цього потрібно буде витягти з четвертого енергоблоку всі активні паливні елементи, графіт, що були на даху..." – сказав Абрамовський.

У жовтні робособаку Boston Dynamics SPOT використовували для дослідження радіоактивного зараження в Чорнобильській зоні відчуження.

Читайте також: У Чорнобиль повернулися глухарі. В Україні ці птахи на межі зникнення

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини