RU

У Чорнобилі зростає популяція нетипової для Полісся тварини

25.10.2018, 17:11
У Чорнобилі зростає популяція нетипової для Полісся тварини - Фото
Фото: Станіслав Гуменюк

Природні умови зони відчуження виявилися дуже комфортними для проживання коней Пржевальського, і їх популяція зросла в кілька разів. Такого висновку дішли вчені українсько-польської експедиції, повідомляється на сайті Держагентства з управління зоною відчуження.

Фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника зазначають, що кінь Пржевальського - нетиповий вид для українського Полісся і те, як ці тварини освоїлися в умовах зони відчуження, дуже цікавить вчених, особливо з огляду на радіаційне забруднення території.

Група вчених з Чорнобильського заповідника, біосферного заповідника Асканія-Нова, Інституту зоології ім.Шмальгаузена і Варшавського природного університету вже багато років досліджує чорнобильську популяцію коней Пржевальського. За їхніми спостереженнями, зазначений вид не збирається залишати територію зони відчуження.

Фото: Станіслав Гуменюк

Довідка. Кінь Пржевальського - останній вид диких коней на планеті. У природному середовищі був винищений людиною в ХХ столітті, занесений до міжнародної Червоної книги з природоохоронним статусом "на межі зникнення".

У зону відчуження цей вид завезли в 1998 році з біосферного заповідника Асканія-Нова. Це була єдина вільна популяція коней Пржевальського, яка в той час налічувала 20 особин. Зараз, за ​​підрахунками вчених, вона зросла як мінімум до 110 особин.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини