RU

"Transparency International": Українські силовики підривають демократію

26.01.2011, 12:55
61572027235cafb537b7717339f53f4c.jpg

"Transparency International": Українські силовики підривають демократію

Громадська організація "ТОРО", контактна група в Україні "Transparency International", вимагає зупинити свавілля правоохоронних органів щодо "Всеукраїнської мережі ЛЖВ" і вимагає публічного звіту Генерального прокурора і Міністра внутрішніх справ України про причини прямого порушення українськими правоохоронними органами принципів верховенства права.

Зазначається, що об'єднання стурбовано змістом наказу Департаменту у боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України про перевірку всіх основних контрактів, юридичних, бухгалтерських і фінансових документів "Всеукраїнської мережі ЛЖВ".

"Згідно з наказом, керівництво територіальних підрозділів, збираючи інформацію про людей, які проходять замісницьку терапію, що підтримується, в обов'язковому порядку повинні цікавитися їхнім ВІЛ-статусом і ставленням до замісницької терапії", - зазначають в організації.

Така вимога, на думку об'єднання, є "прямим порушенням українського і міжнародного законодавства у сфері прав людини, тому що така інформація є конфіденційною, а її передача стороннім особам має наслідком кримінальну відповідальність". На думку організації, дії правоохоронних органів підривають основні принципи демократії і створюють ґрунт для подальшого свавілля влади.

Нагадаємо, раніше громадські організації, що займаються боротьбою з епідемією ВІЛ-СНІДу в Україні, заявили про загрозу переривання антиретровірусної терапії хворих. За словами глави координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимира Жовтяка, понад 20 тисяч ВІЛ-інфікованих людей можуть померти через відсутність життєво необхідного лікування у зв'язку з перевірками.

У Генеральній прокуратурі заявляють, що перевірки деяких гуманітарних організацій проводяться з метою боротьби з наркоманією. "Медичні препарати, які гуманітарні фонди постачають Україні, йдуть у нелегальне середедовище. Оскільки вони надходять безкоштовно, то ці препарати продають наркоманам", - заявили у ГПУ.

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини