RU

Transparency International: Корупція в Україні як і раніше зашкалює

26.10.2010, 13:00
Transparency International: Корупція в Україні як і раніше зашкалює - Фото
435a97e28cc6212ee3e99764b28a0428.jpg

Transparency International: Корупція в Україні як і раніше зашкалює
Україна з показником 2,4 бала (з 10 можливих) посіла 134 місце за рівнем корупції серед 178 країн світу в рейтингу за 2010 рік. Про це свідчать результати дослідження групи Transparency International.

Як повідомляє творче об'єднання "Торо", що є контактною групою Transparency International в Україні, Індекс сприйняття корупції (ІВК) 2010 показує, що корупція залишається дуже серйозною проблемою для України. Незважаючи на поліпшення порівняно з минулим роком, показник у 2,4 бала далекий від бажаного результату, зазначають експерти.

Transparency International вважає будь-який результат нижче 3 балів "ганьбою для нації", яка змушена жити у тотально корумпованій державі.

Відстежуючи вже протягом останніх 12 років рівень сприйняття корупції в Україні, Transparency International неодноразово висловлювало стурбованість критичною ситуацією у державі. Зокрема, якщо у 2006 році Україна мала оцінку 2,8 бала і посідала 99-104 місце серед 163 країн світу, в яких здійснювалося дослідження, то в 2009 році з результатом 2,2 бала Україна вже опинилася на 146-153 місці серед 180 країн.

"Сьогодні Україна демонструє незначну тенденцію до поліпшення рівня корупції у державі. Цей фундамент був закладений ще у 2009 році, коли парламент прийняв пакет антикорупційних законів, Кабінет Міністрів ввів посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики і почав системно впроваджувати заходи щодо боротьби з корупцією. Ці ініціативи були підтримані вже новою владою на чолі з Президентом Віктором Януковичем, який одним із своїх перших указів створив Національний антикорупційний комітет і доручив йому розроблення Національної антикорупційної стратегії", - сказано у повідомленні.

Проте зазначено у повідомленні, сьогодні немає ніякої гарантії, що боротьба з корупцією не буде використовуватися нинішньою владною командою як інструмент зведення рахунків з політичними опонентами або мотивом для звуження основних демократичних прав і свобод. Зокрема права громадян України на доступ до інформації.

Оцінюючи темпи поширення корупції в Україні і можливі їхні наслідки, Творче об'єднання "Торо" пропонує українській владі виконати 5 першочергових кроків, здатних швидко вивести країну з корупційного провалля. Зокрема: прийняти законопроект "Про доступ до публічної інформації" (реєстраційний N2763); розробити Державну програму щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2014 рр., розроблену з урахуванням досвіду і напрацювання урядового антикорупційного уповноваженого і організацій громадянського суспільства; Імплементувати весь пакет рекомендацій Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO); налагодити реальну роботу Національного антикорупційного комітету при Президентові України, чітко визначивши його повноваження і принципи роботи; залучити організації громадянського суспільства до практичної реалізації державної антикорупційної політики і роботи спеціалізованих державних організацій.

Нагадаємо, Індекс сприйняття корупції Transparency International є комплексним індексом, що складається із 13 різних досліджень думки експертів і бізнесменів. Дослідження проводилося між січнем 2009 року і вереснем 2010 року.

Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини