RU

Токсичні відходи у Калуші можуть вилитися у Дністер

11.10.2010, 09:55
Токсичні відходи у Калуші можуть вилитися у Дністер - Фото
360f2f0a77c7b5917a34c0a3937ec49a.jpg

Токсичні відходи у Калуші можуть вилитися у Дністер
50 млн. кубометрів відходів калійного виробництва у Калуші (Івано-Франківська область) можуть прорвати греблю і вилитися у Дністер, отруївши воду не тільки в Україні, а й у сусідній Молдові.

Як повідомляє телеканал "1+1", у Калуші розміщено резервуари не менш токсичної отрути, ніж та, що вилилась в Угорщині. Експерти кажуть, що тут наслідки можуть бути жахливішими, ніж у сусідів, оскільки відходів у Калуші набагато більше, ніж було на угорському заводі.

Найнебезпечніший об'єкт у Калуші - це хвостосховище N2. Гребля тут має тріщини. У водах є майже вся таблиця Мендєлєєва, враховуючи важкі метали.

Ще один небезпечний об'єкт - Домбровський кар'єр. Сюди може прорватися місцева річка Сивка. Декількох днів вистачить, щоб вона затопила кар'єр, в якому також є розсоли. Виплеснувшись на поверхню, води можуть отруїти водоносний горизонт. Тут вже проводяться ліквідаційні роботи.

Вирішення проблем хвостосховів і кар'єру коштує 89 млн. гривень. На сьогодні виділено 18. Усі роботи повинні бути завершені до кінця року.

Нагадаємо, раніше директор державного підприємства "Національний центр поводження із небезпечними відходами" Андрій Любимов заявив, що до кінця року з Калуша вивезуть і утилізують за межами України 8,5 тисяч тонн (80%) небезпечних високотоксичних відходів.

Екологія: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини