RU

Там можливе життя: астрономи оцінили близьку екзопланету

26.01.2017, 17:37
Там можливе життя: астрономи оцінили близьку екзопланету - Фото
Фото: naked-science
Всього в 14 світлових роках від Землі у зірки Wolf 1 061 обертаються кілька екзопланет. І як мінімум одна з них - на такій відстані від зірки, яка робить її теоретично придатною для життя. Про це повідомляє Naked Science.

"Система Wolf 1061 так важлива тому, що вона недалеко. Це дає можливість провести нові спостереження і перевірити, чи немає там, справді, життя". З трьох планет цієї зірки надії вселяє Wolf 1061c, друга за рахунком, відкрита в 2015 році", - зазначив Стівен Кейн, один з авторів роботи.

За його словами, ця планета всього вчетверо важча за Землю і в 1,6 рази більше неї. Вона більш ніж в десять разів ближче до зірки, ніж ми до Сонця. Однак Wolf 1061 - тьмяний червоний карлик, в результаті планета отримує не так вже й багато тепла.

Для цього Wolf 1061c повинна знаходитися в "зоні життя" своєї зірки, там, де температура досить помірна і вода може залишатися в рідкій фазі.

"Щоб з'ясувати це, Кейн і його колеги проаналізували дані семи років спостережень за блиском червоного карлика Wolf 1061, змоделювали рух планети Wolf 1061с по орбіті і розрахували температуру і тиск на її поверхні. За їхніми даними, атмосфера планети може нагадувати атмосферу ранньої Венери. Однак незабаром її чекає та ж доля: сильний розігрів через парниковий ефект, що вийшов з-під контролю, втрата води, накопичення вуглекислого та інших парникових газів", - наголошується в повідомленні.

Вчені відзначають, що орбіта Wolf 1061с не так стабільна, як у нашої планети, тому клімат на ній повинен змінюватися досить хаотично, серйозно ускладнюючи шанси на розвиток будь-якої життя.

9 січня космічний телескоп Hubble зафіксував падіння екзокомет в атмосферу молодої зірки HD 172555, розташованої в 95 світлових роках від Землі.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини