RU

Табачник розповів про особливості вступної кампанії-2012

30.05.2012, 12:10
Табачник розповів про особливості вступної кампанії-2012 - Фото
64ced14fc6bd60cdd151d144da3b6103.jpg
Прийом документів абітурієнтів на вступ до ВНЗ у цьому році призначений на період з 2 по 31 липня. Про це повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

"Прийом документів триватиме з 2 по 31 липня. Ті особи, які закінчили середній навчальний заклад до введення тестування (в 2007 році і раніше), мають право складати вступні іспити. Тому термін подачі документів для них скорочено до 20 липня, щоб з 20 по 31 липня вузи могли організувати для них вступні іспити ", - розповів міністр під час прямої лінії в газеті Известия в Україні, передає Інтерфакс-Україна.

Табачник також пояснив, що для абітурієнтів, які за своєю спеціальністю проходять творчі конкурси (журналісти, артисти, режисери), повинні подати документи з 2 по 17 липня, і в наступні два тижні будуть проведені творчі конкурси.

"Міносвіти дозволило творчі конкурси проводити з 10 липня, у міру надходження заявок, для того щоб не створювати штовханини й щоб була перерва між творчими конкурсами", - зазначив Табачник.

Міністр також повідомив про те, що згідно з умовами прийому встановлено три етапи оприлюднення рейтингових списків і зарахування студентів.

"Перший рейтинговий список із зазначенням осіб, рекомендованих для зарахування до вузу на бюджетну форму навчання, публікується 1 серпня не пізніше 12:00. Це перша хвиля. 5 серпня о 12:00 рейтингові списки повинні оновитися. Це друга хвиля. Із цих списків будуть виключені особи, які не подали в період з 1 по 4 серпня оригінали документів до вузу. В результаті їхні місця займуть абітурієнти, які перебували нижче в списку. 8 серпня о 12:00 всі ВНЗ України мають втретє оприлюднити рейтингові списки. Це третя хвиля. Зі списків вже будуть виключені абітурієнти, які не подали оригінали своїх документів протягом 5, 6 і 7 серпня", - розповів Табачник.

Відповідаючи на питання про те, чи будуть враховуватися бали за підготовчі курси, він пояснив: "Я для початку розповім, чому виникла ідея нараховувати бали за успішне закінчення підготовчих курсів при вузі. У 2010 році ми помітили, що різко впав попит на інженерні та наукові професії. Незважаючи на жорстку критику, вирішили піти назустріч тим хлопцям, які будуть вибирати професії, пов'язані з інженерними та технічними спеціальностями. Якщо вони прослухали не менше 150 годин на курсах, за рішенням вченої ради, отримають додаткові 2-20 балів. Підкреслюю, це стосується тільки інженерних і технічних спеціальностей".

Табачник також підкреслив, що технічні університети настільки зацікавлені в підборі абітурієнтів на інженерні, технічні, хімічні та металургійні спеціальності, що, як правило, практично всім ставлять від 18 до 20 балів.

"Якщо ж абітурієнт закінчив курси з однієї дисциплін, а вступає на зовсім іншу спеціальність, йому ці бали при вступі нараховуватися не будуть", - додав голова Міносвіти.

Досьє на Дмитра Табачника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини