RU

Табачник: Українських письменників не можна порівняти з Достоєвським чи Толстим

22.10.2010, 17:35

Сучасних українських письменників неможливо порівняти з Левом Толстим чи з Федором Достоєвським. Про це заявив Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник в інтерв'ю Zaxid.net.

Так, Д.Табачник, відповідаючи на питання про сучасних українських письменників Сергія Жадана, Юрія Андруховича і Оксану Забужко, сказав: "Ні в одному підручнику перерахованих вами трьох письменників немає в обов'язковому шкільному курсі. У додатковому - є, в нормативному підручнику - немає".

"Толстой і Достоєвський були моральними авторитетами для суспільства останньої чверті XIX - початку XX століття. Є вони моральними авторитетами і сьогодні. Більше того, сьогодні їхній авторитет набув такого всесвітнього значення, що жодного українського письменника минулого або сучасності з ними навіть порівняти не можна", - сказав Д.Табачник.

За його словами, за життя їх не вивчали у гімназичному курсі, і це не перешкодило ні суспільству "ознайомитися з моральними авторитетами", ні самим "авторитетам набути світового значення". "Нехай Забужко, Андрухович і Жадан йдуть тим же шляхом. Я не буду втручатися у програму з літератури", - наголосив Д.Табачник.

Міністр також зазначив, що підручники з літератури старших класів і без того надзвичайно переобтяжені, щоб вписувати у програму "кожного українського літератора".

Дмитро Табачник: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини