RU

Святкові і вихідні дні в 2010 році

11.12.2009, 10:22

З січня по серпень щороку в Україні настає активний період свят. Приємний початок 2010 року обіцяють десятиденні новорічно-різдвяні канікули, триденні уік-енди чекають трудящих у березні, квітні, червні і серпні, а травень подарує в загальному два тижні вихідних.

Згідно з Кодексом законів про працю України, крім відпусток і планових вихідних, щорічно держава дозволяє відпочивати своїм громадянам ще десять днів: на Новий рік (1 січня), у Міжнародний жіночий день (8 березня), День міжнародної солідарності трудящих (1 і 2 травня), День Перемоги (9 травня), День Конституції України (28 червня), День незалежності України (24 серпня), а також звільняє з роботи в дні великих релігійних свят - на Різдво Христово (7 січня), на Великдень і Трійцю.

Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування і раціонального використання робочого часу, Кабмін рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій, в яких встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними, перенести робочі дні з подальшим їхнім відпрацюванням.

У 2010 році перенести робочі дні пропонується двічі: при святкуванні Різдва і Нового року, а також Дня незалежності.

Новий рік уряд рекомендує почати з десятиденних різдвяних канікул, змістивши робочі дні за таким графіком:
понеділок 4 січня - на суботу 30 січня;
вівторок 5 січня - на суботу 13 лютого;
середу 6 січня - на суботу 27 лютого;
п'ятницю 8 січня - на суботу 13 березня.

День незалежності наступного року припадає на вівторок, тому в суботу, 21 серпня, пропонується відпрацювати за понеділок, 23 серпня. Отже, доведеться попрацювати шість днів, але уік-енд розтягується на три дні.

До того ж проблема перенесення робочих днів у березні, травні і червні цього разу не виникала: 8 березня і 28 червня припадають на понеділок, тому додають до вихідних по одному неробочому дню, а 1 і 2 травня, які припадають на суботу і неділю, звільняють з роботи у понеділок і вівторок, 3 і 4 травня. Триденний уік-енд чекає українців і у зв'язку зі святкуванням 9 травня, яке припадає на неділю.

Великдень і Трійця традиційно святкуються у неділю, тому в наступний за святами понеділок українці відпочивають. У 2010 році Великдень відзначається 4 квітня, Трійця - 23 травня.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини