RU

Свобода преси в Україні нижча, ніж у Нігерії

02.06.2009, 10:02

Правозахисна організація "Freedom House" опублікувала черговий рейтинг свободи преси у світі. Цікаво, що вище за Україну оцінюють свободу преси в Нігерії, а також у найбідніших країнах світу - Гаїті, Гондурасі і Папуа Новій Гвінеї. Як і минулого року (і позаминулого), очолюють рейтинг країни Північної Європи: Ісландія, Фінлядія, Швеція і Данія.

За інформацією газети "Сегодня", Україна опустилася в рейтингу порівняно з минулим роком - з 110-го на 115-е місце. Наша преса як і раніше перебуває в категорії "частково вільна". Щодо України експерти Freedom House зазначають, що на невисокий рівень свободи преси впливає складна політична ситуація, що веде до політизації преси. В рейтингу-2009 ми ділимо своє місце з Кувейтом і Мексикою. Характерно, що вище за нас оцінюють свободу преси в Нігерії, а також у найбідніших країнах світу - Гаїті, Гондурасі і Папуа Новій Гвінеї. З іншого боку, Україна все ж вище усього колишнього СРСР, за винятком країн Прибалтики. До групи частково вільних потрапила ще і Грузія, але вона нижче від України - на 128-му місці. Росія, наш північний сусід, опинилася на 174-у місці. Її визнано країною із залежною пресою. Завершує рейтинг Північна Корея - 195-е місце. А передостаннє місце займає сонячний Туркменістан.

Ісландія, зайнявши перше місце, підтвердила своє реноме країни із найбільш вільною пресою. В період особливо гострої кризи (минулої осені і взимку) преса заступилася за людей і піддала заслуженій обструкції раніше шановних в країні політиків і олігархів, винних в економічному крахові. До речі, найпопулярніша в Ісландії загальнонаціональна газета Frettabladid - безкоштовна.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини