RU

Супрун відповіла, чи працює гомеопатія

06.08.2018, 16:40
Супрун відповіла, чи працює гомеопатія - Фото
Ульяна Супрун (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун категорично наполягає, що гомеопатичні засоби абсолютно неефективні, більш того - на її думку, в деяких випадках лікування такими засобами небезпечно для життя. Про це Супрун написала у своєму Facebook.

"Обіцяли, що будемо писати про гомеопатію доти, доки в коментарях не припиняться суперечки щодо її ефективності. Обіцянку виконуємо", - написала Супрун.

За її словами, "жодне належне наукове дослідження не змогло довести, що гомеопатичні препарати дійсно працюють".

Незважаючи на це, люди продовжують використовувати сумнівні методи. Найчастіше, за даними міністра, гомеопатією лікують застуду, мігрень або депресію. Але найстрашніше, коли люди намагаються лікувати подібними засобами серйозні хронічні або онкологічні захворювання.

"Відмовлятися від дієвої та доказової медицини при наявності серйозних захворювань - небезпечно для життя... Відмова від доказової медицини на користь альтернативних методів у багатьох випадках має навіть летальний результат", - написала Супрун.

За її даними, люди з онкологічними захворюваннями, які лікувалися гомеопатією, вмирали з удвічі більшою ймовірністю, ніж ті, які не приймали такі ліки взагалі. Супрун каже, це пов'язано з тим, що люди, які вибрали гомеопатію, відмовляються від дійсно ефективної терапії.

Міністр зазначила, що при цьому доходи від продажу гомеопатичних засобів вимірюються мільярдами доларів щорічно.

Супрун також підкреслила, що МОЗ не закуповує гомеопатію за рахунок платників податку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини