RU

Супрун: Трансплантацію проводитимуть в чотирьох лікарнях

23.05.2019, 14:50
Супрун: Трансплантацію проводитимуть в чотирьох лікарнях - Фото
Ульяна Супрун (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що в Україні вже зроблено перші кроки щодо реалізації закону про трансплантацію органів, і назвала лікарні, в яких почнуть проводити операції. Про це вона повідомила в інтерв'ю Радіо Свобода.

Супрун розповіла, що для того, щоб проводити трансплантацію, необхідна повна державна база з усією інформацією про донорів та пацієнтів. Україна вже купила такий реєстр донорів кісткового мозку. Тепер МОЗ має бути самостійно створити інші бази та систему, яка буде їх об'єднувати.

Також в Україні вже почалося навчання транспланто-координаторів. Це люди, які будуть спілкуватися із сім'ями і пояснювати, чому потрібно підписувати договори про донорство, а також керувати всім процесом трансплантації.

Крім того, зараз МОЗ веде переговори з ДСНС і поліцією з приводу того, як ці служби будуть перевозити органи - машинами або вертольотами, в залежності від відстані.

Трансплантацію почнуть проводити в чотирьох лікарнях: кістковий мозок - в спеціалізованій лікарні Охматдит та Національному інституті раку в Києві; органи - в Інституті хірургії та трансплантології ім. Шалімова та Запорізькій обласній лікарні.

17 травня 2018 року Верховна Рада  дозволила трансплантацію органів померлих. П'ятий президент Петро Порошенко підписав закон 20 червня.

Читайте також: Супрун: Нам до статусу в.о. не звикати

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини