Супрун розповіла про "безпечну" дозу алкоголю при вагітності

24.06.2019, 17:01
Супрун розповіла про
Фото: pixabay.com

В.о. голови МОЗ повідомила, що алкоголь під час вагітності негативно впливає на мозок майбутньої дитини й може призвести до викидня. Будь-яка доза

Будь-яка доза алкоголю під час вагітності шкодить майбутній дитині. Про це в Facebook  написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"З перших тижнів вагітності кожен келих вина мама "ділить" зі своєю дитиною, перетравлювати його їм теж доведеться разом", - нагадує вона.

За її словами, алкоголь шкідливий для плоду навіть на ранніх термінах: його серце починає битися в кінці першого місяця, і етиловий спирт може вплинути на розвиток клітин серця, а протягом всієї вагітності підвищує ризик появи судинних мальформацій та дефектів міжпередсердної перегородки.

Нервова система дитини формується протягом всієї вагітності, і алкоголь може стати причиною проблем з навчанням і запам'ятовуванням. Також він може привести до збою роботи дихальної системи плоду й передчасних пологів. Крім того, алкоголь негативно впливає і на суглоби майбутньої дитини.

Так як печінка плода формується протягом всієї вагітності, дитина не може вивести алкоголь зі свого організму.

Супрун додала, що якщо жінка регулярно пила алкоголь, але перестала, дізнавшись про вагітність, їй все одно варто розповісти про це лікарю: вона могла вживати спиртне, вже виношуючи дитину.

Раніше Супрун пояснила, що відкладати повноцінний сон на вихідні - погана ідея.

Читайте також: Супрун пояснює, що не так з високими підборами

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЖизнь из пробирки. Откуда берутся дети