Супрун розкритикувала носіння відвідувачами бахіл в лікарнях

09.07.2018, 18:18
Супрун розкритикувала носіння відвідувачами бахіл в лікарнях - Фото
Фото: depositphotos.com

В.о. міністра охорони здоров'я вважає невиправданим масове використання бахіл, відзначаючи їх доречність лише в операційних і подібних приміщеннях

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розкритикувала необхідність надягати бахіли при відвідуванні медустанов. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"У клініках розвинених країн ви навряд побачите людей, які прийшли провідати родича або очікують лікаря в бахилах. Більш того, ні в жодному нормативному документі в Україні немає вимог, які зобов'язують пацієнтів і відвідувачів носити бахіли у всіх приміщеннях лікарень", - пише Супрун.

Вона зазначила, що використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів, тому вони доречні тільки в операційних і приміщеннях, де проводяться інвазивні втручання і існують ризики виникнення і передачі інфекції.

За її словами, є дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту. Вчені півроку вимірювали різницю між тим, як поширюється інфекція, як довго перебувають пацієнти і як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі надягають бахіли і коли не вдягають. Статистично значущої різниці виявлено не було.

Супрун підкреслила, що ініціатива надягати бахіли зазвичай йде від медустанови, і її мета - полегшити роботу прибиральницям, а іноді і нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

"Невиправдане використання бахіл в таких обсягах, як це відбувається зараз - економічно необгрунтовано і не несе відчутної користі ні медустанові, ні відвідувачам", - підсумувала в.о. голови МОЗ.

Читайте також: Супрун прокоментувала міф про шкоду купання після їжі

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих