RU

Судді КСУ заступилися за Тупицького: вважають його главою суду і просять пустити на роботу

11.06.2021, 18:39
Судді КСУ заступилися за Тупицького: вважають його главою суду і просять пустити на роботу - Фото
Олександр Тупицький (Фото: пресслужба КСУ)

Дев'ять суддів Конституційного суду просять суд розглянути допуск до роботи Олександра Тупицького й Олександра Касмініна, чиє призначення суддями КСУ скасував президент  Володимир Зеленський. Про це LIGA.net повідомив співрозмовник у КСУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У зверненні на ім'я заступника голови КСУ Сергія Головатого, яке є в розпорядженні  LIGA.net, судді просять розглянути заяву Тупицького і Касмініна про допуск на роботу і називають Тупицького главою КСУ.

Співрозмовник  LIGA.net підтвердив, що серед підписантів звернення – судді Віктор Городовенко, Ірина Завгородня, Віктор Кривенко, Олександр Литвинов, Сергій Сас і Петро Філюк.

У зверненні судді КСУ наголошують, що порушені у зверненні Тупицького і Касмініна питання стосуються недотримання передбачених Конституцією і законодавством гарантій діяльності КСУ, серед іншого нібито неправомірного впливу на працівників секретаріату та автобази КСУ.

На їхню думку, недопуск працівниками Управління держохорони Тупицького і Касмініна в будівлю КСУ заважає реалізації права на звернення до КСУ, а "самоусунення" суду від розгляду цієї ситуації і рішень щодо неї "сприяють настанню вказаних негативних наслідків і поглибленню пов'язаних із цим кризових явищ, що мають суспільно-політичний характер".

За словами співрозмовника  LIGA.net, у вівторок, 8 червня, і в четвер, 10 червня, засідання КСУ не відбулися. Сьогодні, 11 червня, засідання КСУ також не відбулося через неявку частини суддів із тих, хто не підписував звернення про допуск Тупицького і Касмініна.

На даний момент на сайті КСУ в складі суду перераховано 16 суддів, включно з Тупицьким і Касмініним.

Денис Юдин, Юрий Смирнов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини