Суд зобов'язав Росію виплатити хасидам $44 млн

15.09.2015, 11:39
Суд зобов'язав Росію виплатити хасидам $44 млн - Фото
Збори громади (фото - Facebook)

Древньоєврейські рукописи з бібліотеки Шнеєрсона зберігаються в Росії незаконно, постановив суд

Американський суд виніс постанову про можливість стягнення з Росії штрафу в розмірі $43,7 млн за невиконання рішення федерального суду США від 2010 року, що стосується вимоги про повернення колекції єврейських релігійних текстів хасидам з общини "Хабад Любавич". Про це пише The Washington Post.

Йдеться про бібліотеку Шнеєрзона - 12 тисячах книг і 25 тисячах документів. Бібліотека Шнеєрсона являє собою колекцію давньоєврейських книг і рукописів, зібраних Любавицький рабином Йозефом Іцхаком Шнеєрсоном. Частина колекції була націоналізована більшовиками в 1918 році і виявилася у фондах Ленінської (нині Російської державної) бібліотеки. Іншу частину Шнеєрсон вивіз з Радянського Союзу, емігрувавши в 30 роки минулого століття.

Хасиди домагаються повернення колекції Шнеерсона з кінця 80 років. У серпні 2010 року суд постановив, що давньоєврейські рукописи зберігаються в Росії незаконно. У відповідь МЗС РФ заявив про незаконність постанови суду.

17 січня 2013 року стало відомо, що федеральний суд у Вашингтоні прийняв рішення про накладення на Росію щоденного штрафу в $50 тисяч за невиконання законної вердикту.

20 червня 2013 року суддя в Вашингтоні визнав неправомірною відмову Росії віддати бібліотеку Шнеєрсона американським хасидам. Суддя назвав дії Росії протизаконними.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами