Суд дав доступ до телефонних розмов журналістки Седлецької

04.09.2018, 16:28
Суд дав доступ до телефонних розмов журналістки Седлецької - Фото
Наталія Седлецька (фото - Школа журналістки УКУ)

Радіо Свобода готує скарги на рішення суду, яким прокурори отримали доступ до дзвінків і смс-повідомлень журналістки програми "Схеми"

27 серпня Печерський районний суд дав Генеральній прокуратурі дозвіл на доступ до інформації з телефону керівника програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької. Про це повідомляє Радіо Свобода.

ГПУ дозволили доступ до дзвінків і смс-повідомлень журналістки за період з липня 2016 року по листопад 2017 року. Також прокурори можуть отримати інформацію про місцезнаходження її телефону протягом цих 17 місяців.

Седлецька і ряд інших журналістів проходить свідоком у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування директором НАБУ Артемом Ситником.

Адвокати Радіо Свобода вважають, що суд дав слідству доступ до значно більшої кількості інформації, ніж це потрібно в конкретному розслідуванні. Вони готують скаргу до керівництва прокуратури про перевищення заходів допустимого втручання в права людини на приватність і захист джерел інформації, а також мають намір скаржитися до Вищої ради правосуддя.

У грудні 2017 року Седлецьку викликали в ГПУ на допит. Вона послалася на законодавчу норму, якою заборонено допитувати журналістів як свідків про дані, які містять конфіденційну інформацію.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих