RU

Створено вакцину проти COVID-19. Її основа - вірус азіатської пташиної чуми

30.07.2020, 11:13
Створено вакцину проти COVID-19. Її основа - вірус азіатської пташиної чуми - Фото
SARS-CoV-2 і заражені клітини в хибному кольорі (фото - NIAID)

У США випробували на "олюднених" мишах векторну вакцину проти SARS-CoV-2, створену на основі штаму LaSota вірусу хвороби Ньюкасла (NDV), який модернізували коронавірусним S-білком. Результат виклали на сервері препринтів bioRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Експерименти проведені в лабораторії 3-го - максимального - рівня біозахисту.

Дев'ять груп мишей імунізували чотирма різними варіантами вакцини в дозуванні 10 і 50 мкг за тритижневою схемою прайм-буст (перше щеплення + те, яке закріплює). Ін'єкції робили внутрішньом'язово, так як живий NDV практично не реплікуються в м'язах і не викликає симптомів у ссавців.

ДОВІДКА. Хвороба Ньюкасла або азіатська пташина чума - вірусне захворювання птахів. У тварин розвивається пневмонія, енцефаліт і множинні точкові крововиливи в органах. Патоген - РНК-параміксовірус - становить велику загрозу домашній птиці в зв'язку з її високою чутливістю до вірусу і відсотком загибелі 15-30%.

Вірус нешкідливий для людей: може викликати максимум легкий кон'юнктивіт і грипоподібні симптоми.

Автори стверджують, що їх препарат у всіх дозах "викликав високий рівень  антитіл, які нейтралізують". Спроба назально (через ніс) заразити імунізованих тварин коронавірусом була марною: сам вірус і його антигени в легенях після такого експерименту виявлені не були.

Читайте також: У Тернопільській області чоловік втретє захворів коронавірусів - чиновник

Цю вакцину пропонується проводити традиційним і відносно дешевим для багатьох аналогічних препаратів способом - в курячих яйцях з ембріонами.

  • NDV - безпечна платформа для вакцин. Цей вірус використовується також для досліджень з розробкою протипухлинних вакцин: він може вибірково вражати онкоклітини.
  • У кінці 2019-го в Ухані (КНР) почався спалах захворювання COVID-19: його викликає коронавірус SARS-CoV-2. LIGA.net веде хроніку, в якій зібрано головні новини про пандемію.
  • За даними за 29 липня в Україні зафіксовано найвищу захворюваність на коронавірус за добу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини