RU

Створено додаток для визначення наявності Covid-19 за звуками голосу

02.04.2020, 12:21
Створено додаток для визначення наявності Covid-19 за звуками голосу - Фото
Фото: unsplash.com

Дослідники Університету Карнегі-Меллона створили сервіс, який намагається визначити наявність Covid-19 за голосом. Система називається COVID Voice Detector і використовує для роботи штучний інтелект, повідомляє сторінка проекту.

Над COVID Voice Detector працювали інженери і вчені з стартапів voca.ai, telling.ai, hat-ai.com, що займаються аналізом голосів для судових процесів.

Після реєстрації в сервісі користувача просять виконати прості дії: покашляти три рази, вимовити алфавіт і утримувати голосний звук якомога довше. Останнє дозволяє оцінити ємність легенів. Отримані дані порівнюються зі зразками звуків людей, які точно були інфіковані коронавірусом.

Від користувача також просять ввести демографічні дані: зріст, вагу, вік, наявність симптомів. Процес займає близько п'яти хвилин, після чого користувач отримує оцінку від 1 до 10 на наявність ознак Covid-19.

Розробники говорять, що їх тест не є заміною медично схваленим інструментам. Він лише дозволяє оцінити ймовірність наявності коронавірусу в умовах, коли тестування на нього недоступне.

  • У всьому світі виявили 937 091 випадок зараження коронавірусом, 47 231 пацієнтів померли, 193 764 хворих здолали COVID-19. В Україні станом на 1 квітня зафіксовано 794 випадки коронавирусної хвороби COVID-19, всього зафіксовано 20 летальних випадків, 13 осіб одужали.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини