RU

Створено 3D-модель "Бабиного Яру" з точними локаціями місць розстрілів євреїв: фото, відео

16.11.2020, 20:17
Створено 3D-модель
3D-модель Бабиного Яру: babynyar.org

Міжнародна команда дослідників Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" визначила місця масових розстрілів євреїв у Києві наприкінці вересня 1941 року. Дослідження тривало півтора року. У роботі була використана унікальна технологія просторового 3D-моделювання, йдеться у пресрелізі Меморіального центру.

Ілюстрація меморіального центру Голокосту

Для створення цифрової 3D моделі вони використовували комбінацію різних матеріалів – топографічних зйомок 1924, 1953, 1968 і 2008 років, аерофотозйомки 1939 і 1943 років, супутникових знімків і фотографій місцевості, зроблених у різні періоди на території Бабиного Яру, починаючи з 1930 року.

Архітектори зіставляли просторові елементи з карт і аерофотоматеріалів із реальними об'єктами – деревами, електричними стовпами, будинками, схилами яру, що були зафіксовані на фото. Також бралося до уваги розташування сонця на небосхилі.

За висновком дослідників, першим місцем масових розстрілів був протитанковий рів, що знаходився на перетині сучасних вулиць Олени Теліги та Дорогожицької. Саме тут 27-28 вересня 1941 року відбулися розстріли в'язнів "єврейського відділення" транзитного табору військовополонених, розташованого на Керосинній вулиці (нині – вул. Шолуденка). А ось основним місцем розстрілу 33771 єврея 29-30 вересня 1941 року став великий західний відріг Бабиного Яру, а також, ймовірно, розстріли відбувалися і на дні основного русла Бабиного Яру, недалеко від стику із західним відрогом.

Ілюстрація меморіального центру Голокосту

Створено 3D-модель "Бабиного Яру" з точними локаціями місць розстрілів євреїв: фото, відео
"Колишні в'язні Сирецького концтабору стверджували, що в 1943 році спалювали трупи в тій частині Бабиного Яру, що навроти головних воріт концтабору. Якщо правильно встановити його розташування, то можна встановити ділянку Яру, де розстрілювали євреїв в останні дні вересня 1941 року. Максимально точно визначити місцезнаходження Сирецького концтабору допомагає німецька аерофотозйомка Києва від 26 вересня 1943 року. Зараз це місце розташоване на північ від сучасної вул. Щусєва", – зазначив Олександр Круглов.


Реконструйовану 3D-модель Бабиного Яру 1941 року можна подивитися на сайті Меморіального центру.

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини