RU

Студентів можуть позбавити стипендій

18.06.2009, 11:08

На офіційному сайті Міністерства освіти і науки було опубліковано текст законопроекту про внесення змін до Законів "Про освіту" і "Про вищу освіту". Згідно із запропонованими змінами, учні профтехучилищ і студенти внз державної і комунальної форм власності будуть позбавлені гарантованих стипендій у розмірі не менше двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 грн.), пише видання "Комерсант".

Крім того, із законодавства буде виключено положення про надання безкоштовного харчування учням профтехучилищ і повне державне забезпечення учнів в ПТУ сиріт, інвалідів і дітей, позбавлених батьківської опіки.

Замість цього Міносвіти пропонує виплачувати так звану академічну стипендію студентам, що досягли особливих успіхів у навчанні. А інваліди, сироти і діти, позбавлені батьківської опіки, дістануть право на соціальну стипендію. Порядок призначення академічних і соціальних стипендій повинен буде встановлювати Кабінет міністрів.

Як повідомив один з авторів законопроекту, радник міністра освіти і науки Дмитро Кульбаба, документ було розроблено з метою економії бюджетних коштів. За його словами, більшість учнів буде позбавлено стипендій, а отримувати їх будуть тільки інваліди, сироти і відмінники. Д.Кульбаба відзначив, що така норма стимулюватиме студентів до навчання.

Нагадаємо, раніше заступник Департаменту розвитку соціальної і гуманітарної сфери Мінекономіки Наталія Козлова заявила, що з нового навчального року студентів-трієчників можуть позбавити стипендії. Проект цієї постанови зараз перебуває на розгляді у Міністерстві економіки і Міністерстві фінансів.

Освіта: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини