Стрілка Годинника Судного дня завмерла на "23:58"

25.01.2019, 09:45
Стрілка Годинника Судного дня завмерла на
Фото: ЕРА

Екс-губернатор Каліфорнії Джеррі Браун з ради директорів компанії, яка володіє "годинником", вважає - "ми граємо в російську рулетку з людством"

Дві хвилини до опівночі - такий час залишила на символічному Годиннику Судного дня рада директорів журналу Чиказького університету "Бюлетень вчених-атомників", який прораховує "час, що залишився людству до загибелі" за допомогою гостьових експертів, в тому числі лауреатів Нобелівської премії. Про це пише служба Бі-бі-сі.

Група вважає наявність ядерної зброї і глобальне потепління двома головними загрозами існуванню людства.

Вчора, 24 січня, пройшов церемоніал визначення положення хвилинної стрілки: вона залишилася в попередній небезпечній позиції - тій самій, що і рік тому. У журналі описали це як "нормалізацію дуже небезпечного світу".

За 70-річну історію проекту стрілка змінювала положення 24 рази, причому 2019-й став третім роком, коли вона опинилася так близько до півночі. На самому початку вона була в 7 хвилинах до "00:00".

Натисніть, щоб збільшити:

Схема: Вікіпедія

Як видно з таймлайну, вперше на такій позначці годинник був в 1953 році, коли США і СРСР активно проводили випробування ядерних і водневих бомб. Також вона була в нинішньому положенні в 1984 році після загострення відносин між США і СРСР через збиття радянськими військами пасажирського лайнера на Далекому Сході.

"Це новий ненормальний стан світу занадто хиткий і занадто небезпечний, щоб з ним можна було погодитися", - заявила президент і глава компанії, яка видає журнал, Рейчел Бронсон.

Компанія визнає поліпшення відносин між США і КНДР, але відзначає зростання викидів парникових газів, триваючі конфлікти між багатьма країнами світу і все більш часте використання інформаційної війни з метою підриву демократії в усьому світі.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииКогда дети молчат. Как выжить после изнасилования