RU

Стрес в дитинстві може бути пов'язаний з депресією в майбутньому

06.11.2018, 17:15
Стрес в дитинстві може бути пов'язаний з депресією в майбутньому - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Фахівці пояснили, як стрес в дитинстві може бути пов'язаний з депресією в майбутньому. Про це повідомляє Naked-science.

Вчені з університету штату Пенсільванія продемонстрували роботу, в якій розповіли про перетворення гліальних клітин в нейрони in vivo, а їх колеги з Університету штату Огайо акцентували увагу на мастоцитах (огрядних клітках), що впливають на розвиток депресії.

"Ці імунні клітини, задіяні в алергічних реакціях, нейробіологи зазвичай ігнорували, але зараз на прикладі гризунів ми бачимо, що вони можуть впливати на поведінку, особливо після дитячої травми", - зазначила одна з учасниць дослідження Кетрін Ленц.

Раніше ця ж команда вчених провела експеримент, в якому показала, що мастоцити посилили маскулінну манеру поведінки у гризунів, а їх відсутність у самців позбавило тих сексуальної зацікавленості в самках. Зараз вони поставили інший досвід, в якому вивчали, як стресові ситуації в ранньому віці впливають на кількість мастоцитів.

В експерименті автори порівнювали травмованих і не травмованих щурів, розділяючи їх за статевою ознакою.

Травмою вважалося відлучення дитинчат від матерів на тривалі проміжки часу. За словами Ленц, щури, які зазнали стресу, мали на 30% більше огрядних клітин, ніж їх звичайні родичі.

"Кількість мастоцитів у самців переважала над показником самок. Вона вважає, це співвідноситься з тим фактом, що чоловіки в людському суспільстві більше схильні до дитячих травм", - наголошується в повідомленні.

На думку співробітників лабораторії, збільшена кількість мастоцитів може бути пов'язана зі зміною гематологічного бар'єру, який стає більш проникним, що призводить до змін у розвитку мозку і депресій. Подальші зусилля вчених будуть спрямовані на те, щоб перевірити цю гіпотезу.

У деяких людей депресія може бути епізодичною, яка проходить протягом декількох тижнів або місяців. У інших людей з діагнозом клінічна депресія стан може зберігатися протягом багатьох років, впливаючи на їх якість життя.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини