RU

Стало відомо, скільки податків стартапи заплатять з державних грантів

23.06.2020, 16:25
Стало відомо, скільки податків стартапи заплатять з державних грантів - Фото
Фото: Ukrainian Startup Fund

Переможці конкурсу від Українського фонду стартапів (USF) після сплати податків отримають на 18% менше від початкової суми гранту. Про це пише AIN.UA.

Згідно із законодавством, гранти від держави оподатковуються на загальних підставах. Податкова при нарахуванні податків враховує форму реєстрації підприємства, яке отримало грант.

Якщо одержувач гранту зареєстрований як фізична особа-підприємець (ФОП), закон визначає грант як прибуток фізособи, що оподатковується. З такого доходу переможець конкурсу платить 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору.

Стартап, зареєстрований як юридична особа, платить з гранту податок на прибуток з базовою ставкою 18%.

Таким чином, після сплати податків переможці конкурсу USF отримають від $20 000 та $40 000 при розмірі грантів в $25 000 та $50 000 відповідно. Точна сума буде залежати від курсу валют - стартапи отримують гроші в гривнях за курсом на момент подачі заявки на конкурс.

Український фонд стартапів - це державний фонд, який надає українським стартапам на ранніх стадіях розвитку гранти в розмірі $25 000 (pre-seed) та $50 000 (seed). На сьогодні гранти вже отримали 30 стартапів.

  • Український фонд стартапів вибрав сім проектів, які отримають державні гранти. Два стартапи отримають по $25 000 на стадії pre-seed і п'ять стартапів отримають по $50 000 на стадії seed.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини