RU

Стало відомо, скільки обличь пам'ятає людина

11.10.2018, 10:54
Стало відомо, скільки обличь пам'ятає людина - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Пам'ять людини зберігає образи в середньому п'яти тисяч людських осіб. Про це повідомляє Naked Science з посиланням на статтю, опубліковану в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Фахівці відзначили, що здатність запам'ятовувати і розрізняти обличчя набагато ширше і дозволяє включати в це коло тисячі інших людей, які не належать нашому звичайному колу.

Британський психолог Роб Дженкінс і його колеги з Йоркського університету набрали 25 добровольців, які протягом години згадували якомога більше знайомих, обличчя яких вони пам'ятають, а потім - ще годину - незнайомих: політиків, музикантів та інших знаменитостей.

Імена називати не було потрібно: достатньо було пам'ятати зовнішність і вказати, хто саме це був - скажімо, "актриса, подруга героїні з такого-то фільму" або "навчався в паралельному класі".

"У перші хвилини добровольці швидко заповнювали свої списки, але швидкість помітно падала протягом години. Зрозуміло, згадати абсолютно всі знайомі обличчя за один сеанс вони не могли, однак, продовживши графік, на горизонтальній осі якого вказано час згадування, а на вертикальній - число осіб, вчені екстраполювали його і отримали середню цифру", - наголошується в повідомленні.

Волонтерам додатково демонструвалися знімки майже 3500 знаменитостей, яких вони могли знати, але не назвали відразу. Об'єднавши всі ці результати, автори показали, що добровольці пам'ятали від 1000 до 10 тисяч обличь із середнім числом в районі 5 тисяч.

Вчені з Амстердамського вільного університету прийшли до висновку, що схильність до читання і кількість книг, які дитина прочитує добровільно, залежать від її читацьких навичок (наприклад, грамотності і словникового запасу), а не навпаки.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини