RU

"Справу Пукача" передано до суду

06.12.2010, 11:10
25fd87e27325880522e0b71e7cffb55d.jpg

"Справу Пукача" передано до суду

Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України завершило розслідування кримінальної срави з обвинувачення Олексія Пукача у вчиненні злочинів. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

"Досудове слідство встановило, що в ніч з 16 на 17 вересня 2000 року О.Пукач, який діє за вказівкою Міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та інших посадових осіб, здійснив умисне вбивство журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, у зв'язку з виконанням постраждалим суспільних і журналістських обов'язків", - сказано у повідомленні.

Крім того, згідно з висновком Генпрокуратури, О.Пукач звинувачується у перевищенні влади, здійсненні насильства щодо члена Київського суспільного правозахисного об'єднання "МІ" Олексія Подольського і знищенні службових документів Департаменту оперативної служби МВС, які містили важливу для слідства інформацію про осіб, "які брали участь у проведенні незаконного нагляду за Г.Гонгадзе".

"Під час слідства також отримані свідчення обвинуваченого та інших свідків, що до вчинення злочинів щодо Г.Гонгадзе і О.Подольського можуть мати стосунок певні посадові особи держави", - зазначили у ГПУ.

"З урахуванням цього у серпні 2007 року слідчі ГПУ порушили кримінальну справу за фактом перевищення влади і службових повноважень посадовими особами, які займали особливо відповідальне становище, що призвело до важких наслідків і до вбивства Г.Гонгадзе", - додали у Генпрокуратурі.

Водночас сказано у повідомленні, "з об'єктивних причин, через закінчення граничного терміну утримання під вартою О.Пукача, цю інформацію, наразі, не вдалося перевірити у повному обсязі, без чого неможливо прийняти законне рішення за зазначеними фактами".

"30 листопада 2010 року кримінальна справа з обвинувачення О.Пукача щодо доведеного обвинувачення спрямована до суду. Разом з ним до суду будуть спрямовані матеріали щодо колишнього Міністра внутрішніх справ, про відмову в порушенні проти нього кримінальної справи як померлого", - йдеться у повідомленні.

До того ж ГПУ продовжує досудове слідство для встановлення всіх осіб, причетних до злочину, після чого "кримінальна справа буде спрямована до суду".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що термін слідства у справі про вбивство Георгія Гонгадзе продовжено до 14 грудня у зв'язку з наміром Генеральної прокуратури України встановити усіх співучасників злочину.

Також раніше у Генпрокуратурі заявили, що слідчі дії у справі про обвинувачення колишнього генерала міліції О.Пукача у вбивстві журналіста Г. Гонгадзе відновлені.

28 листопада виповнилося 10 років "касетному скандалу".

"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини