RU

ЄСПЛ дозволив за коментарі залучати сайти до відповідальності

15.10.2013, 12:59
ЄСПЛ дозволив за коментарі залучати сайти до відповідальності - Фото
Фото: ЕРА
Європейський суд з прав людини не побачив порушень у вирішенні естонського суду, який привернув новинний сайт Delfi до відповідальності за коментарі, які залишили користувачі під новинами. Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ у справі Delfi AS проти Естонії (N64569/09). Рішення було оприлюднене 10 жовтня.

Delfi наполягав, що редакція не може нести відповідальність за коментарі користувачів. Однак ЄСПЛ визнав, що подібного порушення немає. Тепер рішення суду не є остаточним і може бути оскаржене будь-який з сторін протягом трьох місяців.

Нагадаємо, раніше місцеві суди Естонії вирішили, що сайт Delfi несе відповідальності за зміст коментарів. Під публікаціями. У Delfi заявили, що лише надають технічну можливість їх писати.

Справа проти Delfi була відкрита після публікації про знищення судноплавною компанією так званої "льодової дороги", що дозволила взимку пересуватися по замерзлому морю. Під публікацією були розміщені коментарі, на які поскаржився керівник і основний власник компанії, що експлуатує пороми, що зв'язують естонські острови з материком. Компанія ініціювала залучення Delfi AS до відповідальності. Естонські суди вирішили, що в результаті створення можливості коментувати редакція надавала контентну, а не просто технічну послугу.

DELFI - мережа найбільших новинних інтернет-порталів у Прибалтиці. Публікують інформацію російською, латиською, литовською, естонською та польською мовами.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини