Спалах ботулізму: Україна вперше за три роки отримала сироватку

04.07.2017, 15:25
Спалах ботулізму: Україна вперше за три роки отримала сироватку - Фото
Уляна Супрун

З початку року спостерігається зростання захворюваності на ботулізм, зафіксовані вісім летальних випадків. Сироватки проти ботулізму не було 3 роки

В Україну прибула перша партія антитоксина проти ботулізму в якості гуманітарної допомоги за Програмою розвитку ООН. Перша партія ліків канадського виробництва на суму 2,5 млн грн включає 25 курсів, розраховані на 25 осіб.

Як повідомила на прес-конференції в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, в даний час немає хворих на ботулізм, які потребували б в сироватки, вона закуплена на випадок нових спалахів.

Супрун зазначила, що в останні місяці в Україні спостерігається зростання захворюваності на ботулізм - з початку 2017 року зафіксовано 76 випадків захворюваності, вісім з них були смертельними.

При цьому в Україні немає препаратів для специфічного лікування ботулізму, оскільки в 2014 році закінчилася дія сертифіката про держреєстрацію сироватки, і з тих пір ніхто не подав заявки на її реєстрацію/перереєстрацію. Також на ці цілі не передбачалося виділення бюджетних коштів.

За словами директора представництва Програми розвитку ООН в Україні Янтомаса Хімстри, антитоксин безпечний, його можна приймати як дорослим, так і дітям, і він протидіє семи різновидів ботулізму. Хімстра зазначив, що Європа в подібних ліків не потребує, оскільки це питання харчової безпеки.

Сироватка буде перебувати в МОЗ, і в разі необхідності лікарі з областей можуть звертатися за нею до Києва.

30 травня в Києві ввели тимчасову заборону на продаж в'яленої риби через зареєстровані випадки ботулізму. Напередодні Держпотребслужба повідомила про зареєстровані три випадки захворювання на ботулізм в Києві, в тому числі про один з летальним результатом - через вживання в'яленої риби, купленої в супермаркеті.

Ще про один випадок стало відомо 1 червня. У Києві у чоловіка, який вживав у їжу в'ялену рибу з гіпермаркету Ашан, виявлено захворювання на ботулізм.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии