RU

Спалах бубонної чуми в Китаї зараз не представляє великого ризику - ВООЗ

07.07.2020, 16:00
Спалах бубонної чуми в Китаї зараз не представляє великого ризику - ВООЗ - Фото
Всесвітня організація охорони здоров'я (Фото: depositphotos.com)

Спалах бубонної чуми в Китаї "добре керований" і на даний момент не представляє великого ризику. Про це заявила прес-секретар Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Маргарет Харріс, передає The New York Times.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Ми спостерігаємо за спалахом в Китаї, ми уважно стежимо за тим, що відбувається в партнерстві з владою Китаю і Монголії. На даний момент ми не бачимо високого ризику, але ми спостерігаємо за цим, уважно стежимо, - заявила прес-секретар ВООЗ Маргарет Харріс на брифінгу ООН в Женеві.

ДОВІДКА. За даними ВООЗ, чума - це інфекційне захворювання, яке передається людині від бліх дрібних тварин, таких як гризуни. Чума може бути дуже важким захворюванням, особливо в її септичних і легеневих формах. Летальність може досягати 30% - 100%, якщо хворобу не лікувати. Чума була причиною декількох пандемій, в тому числі пандемії "чорної смерті" 14 століття, під час якої померли приблизно 50 млн європейців. Сьогодні ж чуму можна легко лікувати за допомогою антибіотиків і стандартної профілактики. В листопаді 2019-го року у Внутрішній Монголії зареєстрували чотири випадки захворювання бубонною чумою: два з них протікали в більш небезпечній легеневій формі.
  • 1 липня в Монголії зафіксували два випадки зараження бубонною чумою через м'ясо бабака. У аймака (провінціях) Ховд і Баян-Улгій вводять карантин. Встановлено 146 осіб прямого контакту і 504 осіб непрямого контакту з хворими.
  • 6 липня бубонну чуму виявили у скотаря з китайського міста Баяннур, регіон Внутрішня Монголія, передає BBC News. Пацієнт в стабільному стані, на карантині. В регіоні ввели третій рівень попередження: забороняється полювати і поїдати тварин, які можуть переносити чуму.
  • 6 липня в Монголії виявили ще одну людину з підозрою на зараження чумою, передає  Global News. Відзначається, що у 15-річного юнака з'явилася лихоманка через кілька днів після контакту зі спійманим під час полювання собакою бабаком.

Читайте також: Шляхи зараження. Сотні вчених закликали ВООЗ переглянути поради щодо коронавірусу

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини